tanszeki logoA Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar
Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszék

A Szegedi Tudományegyetem TTIK Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszéke
immár X. alkalommal hirdeti meg a

Jakucs László Nemzetközi Középiskolai Földrajzversenyt

a magyarországi és határon túli, 9-12. osztályos középiskolai tanulók részére.

A versenyre két fős középiskolás csapatok jelentkezését várjuk, egy iskolából maximum 5 csapat jelentkezhet! Az érdeklődésre tekintettel a csapatok számát megemeltük.

A versenyen a részvétel ingyenes!

A tanulmányi verseny az általános és középiskolai természetföldrajzi tananyagra épít, ezen túlmenően a 2020/2021-es tanévben a verseny kiemelt témája:

Karsztos térszínek a Kárpát-medencében

A felkészüléshez ajánlott szakirodalom INNEN letölthető, illetve felkészüléshez javasoljuk még a korábbi versenyek honlapunkról letölthető megoldókulcsait.

JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ: 2021. január 15. (péntek)

A versenyre a jelentkezési határidőt 2021. január 15-ig meghosszabbítottuk.

A regisztrációval kapcsolatos nehézségeket a

címen jelezhetik.

Jelentkezni ITT online kitölthető űrlapon lehet! (Segédanyag a regisztrációhoz)

A verseny három fordulóból áll:

1.forduló

Jakucs plakettA verseny első, helyi fordulójára 2021. január 28-án (csütörtökön) 14:00-16:00-ig kerül sor. A forduló írásban történik, feladatait minden csapat az egyetemi online Coospace rendszerben oldja meg. Ennek a részletes menetéről a verseny előtt e-mailben értesítjük a felkészítő tanárokat és versenyzőket.

A középdöntőbe a versenyre jelentkezett összes csapatból a legjobb 30 csapat (a végleges csapatszám pontszámoktól függően változhat) kerül be.

2-3. forduló

A középdöntő és döntő fordulói 2021. március 26-27-én szintén online kerülnek megrendezésre. A középdöntőben a versenyző csapatok írásban, a döntőben szóban mérik össze tudásukat szintén a Coospace rendszerben.

A döntőbe kerülő csapatok és felkészítő tanáraik értékes nyereményekkel gazdagodhatnak: Az első helyezést elért csapat Jakucs László emlékplakettet kap. Az 1-8. helyezettek könyveket, könyvutalványokat, emléktárgyakat. kapnak díjazásul. A legjobb határainkon túli középiskola csapata különdíjban részesül!

A Jakucs László Középiskolai Földrajzversenyen 2021-ben első, második és harmadik helyezést elért csapatai és kísérőtanáraik fődíjként részt vehetnek egy belföldi tanulmányi kiránduláson, teljes ellátással.

Versenyszabályzat ITT letölthető.

Jelentkezni ITT online kitölthető lapon lehet! (Segédanyag a regisztrációhoz)

Adatkezelési tájékoztató itt olvasható.

Versennyel kapcsolatos további információk:
telefon: +36/62-343 365

telefon: +36/62-343 368

Szechenyi logoEFOP-3.4.4-16-2017-00015

A felsőoktatásba való bekerülést elősegítő
készségfejlesztő és kommunikációs programok
megvalósítása, valamint az MTMI szakok