A Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar

Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszék

A Szegedi Tudományegyetem TTIK Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszéke

immár IX. alkalommal hirdeti meg a

Jakucs László Nemzetközi Középiskolai Földrajzversenyt

a magyarországi és határon túli, 9-12. osztályos középiskolai tanulók részére.

A versenyre  kétfős középiskolás csapatok jelentkezését várjuk,egy iskolábólmaximum 3 csapat jelentkezhet!

A versenyen a részvétel ingyenes!

A tanulmányi verseny az általános és középiskolai természetföldrajzi tananyagra épít, ezen túlmenően a 2019/2020-as tanévben a verseny kiemelt témája:

A Mediterrán karsztok világa

A felkészüléshez ajánlott szakirodalom INNEN letölthető, illetve felkészüléshez javasoljuk még a korábbi versenyek honlapunkról letölthető megoldókulcsait.

JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ: 2019. DECEMBER 20 (péntek).

A nagy érdeklődésre való tekintettel a jelentkezést meghosszabítjuk január 17. 23:59-ig.

Jelentkezni ITT online kitölthető lapon lehet! (Segédanyag a regisztrációhoz)

A verseny három fordulóból áll:

1.fordulóbarlang

A verseny első, helyi fordulójára 2020. január 30-án (csütörtökön) 14:00-16:00-ig kerül sor. A forduló írásban történik, feladatait minden csapat a saját iskolájában tanári felügyelet mellett oldja meg. A feladatlapokat e-mailban küldjük el, a jelentkezéskor megadott iskolai e-mail címre a verseny előtt néhány órával.

A középdöntőbe a versenyre jelentkezett összes csapatból a legjobb 30 csapat (a végleges csapatszám pontszámoktól függően változhat) kerül be.

2-3. forduló

A középdöntő és döntő fordulói 2020. április 3-4-én Szegeden, a Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszéken kerülnek megrendezésre, ahol a versenyző csapatok írásban, szóban, valamint gyakorlati feladatok során mérik össze tudásukat. A középdöntőbe jutott csapatok és felkészítő tanáraik szállásköltségét és a vacsora költségét a szervezők biztosítják.

A döntőbe kerülő csapatok és felkészítő tanáraik értékes nyereményekkel gazdagodhatnak! Az első három helyezett csapat és kísérőtanáraik nagy értékű, négy napos szakmai tanulmányúton vehet részt teljes ellátással, emellett az első helyezést elért csapat Jakucs László emlékplakett kap. Az 1-8. helyezettekkönyveket, könyvutalványokat, emléktárgyakat. kapnak díjazásul. A legjobb határainkon túli középiskola csapata különdíjban részesül!

A Jakucs László Középiskolai Földrajzversenyen 2020-ban első, második és harmadik helyezést elért csapatai és kísérőtanáraik fődíjként részt vehetnek egy belföldi tanulmányi kiránduláson, teljes ellátással.

2019 12019 2

A verseny előző évek nyerteseinek beszámolója a tanulmányútról ITT megnézhető.

Versenyszabályzat ITT letölthető.

Jelentkezni ITT online kitölthető lapon lehet! (Segédanyag a regisztrációhoz)

Adatkezelési tájékoztató itt olvasható.

Versennyel kapcsolatos további információk:

telefon: +36/62-343 365

telefon: +36/62-343 368

telefon: +36/307362903

EFOP-3.4.4-16-2017-00015

A felsőoktatásba való bekerülést elősegítő

készségfejlesztő és kommunikációs programok

megvalósítása, valamint az MTMI szakok