Célja kettős:
A környezetmérnök BSc és MSc évfolyamok kicsit közelebb kerüljenek egymáshoz, (legalább is, hogy az utcán, vagy bulikban ráismerjetek egymásra, még ha más évfolyamon vagytok is : én is környész, te is környész?).
A másik cél, hogy bemutassunk néhány cégek, akik várják a környezetmérnök hallgatókat a későbbiekben (is). Beszélgetünk továbbá arról is, hogy hogyan „építsd fel” az itt töltött mintegy 3,5 + 2,0 évet ahhoz, hogy sikeresen indulj egy állás válogatáson. Mi kerülhet bele pl. a portfóliódba, amire most még, mert távolinak tűnik, nem is gondolsz, de később pedig már nem lehet pótolni….
Rövid előadásokat tervezünk, hogy inkább elsődlegesen a kérdéseknek és a beszélgetésnek adjunk teret.
Ízelítő a programból:
Mészáros Fanni, az APPLiA Magyarország Egyesülés cégvezetője
Az APPLiA Magyarország a hazai háztartásigép-gyártó vállalatok szakmai képviseletét ellátó szervezet, mely tagja az APPLiA Europe-nak és a KSZGYSZ-nek is.
Fanni 2004 óta látja el a szervezet operatív irányítását. Előadásában azt járja körül, milyen jogszabályi és gyakorlati kihívások előtt áll jelenleg a háztartási gépek világa.
Milyen helye lehet ebben a világban egy környezetmérnök hallgatónak?
Iga Bence, az Enchotech Kft. operatív igazgatója
Bence 2006-ban végzett környezetmérnökként a Pannon Egyetemen, azóta az Encotech Kft-nél dolgozik. Kezdetben vizsgáló mérnökként, jelenleg pedig a cég egyik tulajdonosaként, ügyvezetőjeként a cég napi operatív feladatait irányítja mind a szakértői-tanácsadói, mind az akkreditált mérési területen. Az Encotech Kft. a KSZGYSZ-ben is tag, Bence 2018 óta elnökségi tagként segíti a szövetség munkáját. Ennek keretében fő fókuszában az utánpótlás képzése áll. Előadásában Bence bemutatja a KSZGYSZ kommunikációs munkacsoportjának kezdeményezését, a pályázatot, aminek a keretén belül a pályaorientációs előadások megtartásra kerülnek, magáról a szövetségről, zöldiparról, az képviselt szakterületekről, elhelyezkedési lehetőségekről és kihívásokról, személyes tapasztalatokról.
Sass Míra, volt környezetmérnök hallgatónk
Míra a csongrádi Mars Kisállateledel gyártónál dolgozik a csomagolástechnika fejlesztési osztályon.
Elmondja, hogy a melyek azok a képzés során szerzett tapasztalatok, melyek segítették az elhelyezkedésben, s hogy mi a titka a gyors felemelkedésnek a ranglétrán.
Farsang Andrea: Mi kerülhet a portfóliódba? 1.0
Kérdések, beszélgetés….
Helyszín: SZTE Földrajzi és Földtudományi Intézet, Földtudományi
Nagyelőadó, Szeged, Egyetem u. 2.
Időpont: 2022. 04.25. 17.00
"Körny-Ész" Fórum